Sviatlana Cihanouská přijíždí do Prahy, shromáždění "Společně za Bělorusko" podpoří utlačované v její zemi

Spolecne za Belorusko.jpgShromáždění “Společně za Bělorusko” podpoří v pondělí 7. června od 17:00 na Staroměstském náměstí v Praze běloruské občany pronásledované režimem diktátora Alexandra Lukašenka. Uskuteční se při příležitosti návštěvy Sviatlany Cihanouské v Praze.

Sviatlana Cihanouská podle nezávislých průzkumů v loňských prezidentských volbách zvítězila. Režim Alexandra Lukašenka však výsledky voleb zmanipuloval a on sám se prohlásil vítězem.

Koordinátor této akce Ray Baseley dodává: “Diktátor v Bělorusku se už neštítí ničeho, jak dokázal opakovaným mučením lidí ve věznicích i nedávným únosem letadla s Ramanem Pratasevičem a Sofií Sapegaovou. Chceme ukázat, že Praha stojí za právy lidí v Bělorusku a že budeme i nadále podporovat všechny, kteří usilují o znovunastolení demokracie v zemích, kde je ohrožována či potlačována. Naši disidenti velmi silně vnímali a oceňovali veškerou podporu, které se jim ze zahraničí dostávalo. Prezident Havel se následně stal na mezinárodním poli velmi silným hlasem, který neváhal podpořit disidenty v zemích, kde demokracie nebyla samozřejmostí. Vnímám, že dnes od mnohých našich politických představitelů takováto podpora chybí a nebo není dostatečná. I proto chceme vyjádřit podporu utlačovaným v Bělorusku a zároveň občanský postoj – nesouhlas s potlačováním práv v jejich zemi. Celá svobodná Evropa si přeje, aby i naši sousedé mohli žít normálně a bez pronásledování za své názory. Děkujeme všem, kteří informace o shromáždění šíří a podporují ho, aby mohlo vyslat opravdu silný vzkaz (podporu trpícím i nesouhlas s režimem Alexandra Lukašenka).”

Událost spolupořádají iniciativy Stojíme za Běloruskem, Společně to dáme, Masaryk a spolek Milion chvilek.

Program: vystoupení hostů z občanské sféry, politiky a osobností z kultury

Fb událost: https://bit.ly/3cfp9mi

Transparentní účet: https://bit.ly/3yZjR8g

Kontakt: Veronika Jiravová, 775 075 790, info@spolecnetodame.cz

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.