O nás

Po prezidentských volbách začátkem roku 2018 se začalo po celé České republice spontánně objevovat značné úsilí nejrůznějších lidí a iniciativ usilující o zlepšení politické situace. Toto je stránka lidí sdružených kolem skupiny "Společně to dáme - Dobrovolníci".
  • Chceme využít svého občanského práva aktivně se spolupodílet na veřejném životě prostřednictvím dobrovolnických akcí a aktivit, které podporují zachování demokratických principů v České republice. 
  • Základní hodnotou je pro nás svobodný člověk ve svobodné společnosti, protože lidská práva a svobody jsou klíčovou součástí našeho ústavního pořádku. 
  • Záleží nám na tom, aby Česká republika zůstala v Evropské unii.
  • Odmítáme veškeré projevy národnostní, náboženské a rasové nesnášenlivosti, stejně jako odmítáme diskriminaci vůči sexuálním menšinám. 
  • Klíčové jsou pro nás tyto pojmy: občanská pospolitost, demokracie, solidarita, právní stát a rovné příležitosti pro všechny. 
  • Chceme kultivovat veřejný prostor, a to i na sociálních sítích, a proto nebudeme tolerovat vulgarity, osobní urážky, pomluvy a lži. 
  • Nechceme a nebudeme podporovat šíření dezinformací. 
  • Budeme pomáhat všude tam, kde cítíme nedostatek komunikace, spolupráce a informovanosti, od Aše až po Jablunkov.

- Proč to děláme? -

Veronika Jiravová

Chci inspirovat své okolí, jak se veřejně postavit za své názory a postoje. Není mi jedno v jaké zemi žiji a kdo jí vládne. Každý sám jsme jen zrnko písku, ale společně můžeme dokázat velké věci.

Ondřej Bednář

Na scéně i v terapii je základem všeho důvěra, setkání, porozumění. Vadí mi, když státní moc šlape po lidech a ničí poklady, které sama nedokáže vytvořit – životní prostředí, kulturu, skvělé nápady a projekty, mezilidské vztahy. Potřebujeme obnovit důvěru, ze které roste nejen přátelství, ale také demokratické komunity. Dočká se jablka ten, kdo zapomněl sázet stromy?

Absolvent žurnalistiky, především však divadelník. Učil dějepis na ZŠ, věnuje se arteterapii a osobnostně-sociální výchově. Zhudebňuje poezii, překládá a upravuje balady ze Skandinávie a západní Evropy. Lektor dramatiky na volné noze.

Váce na: https://iob.webnode.cz/divadelko-ondrej

Veronika Vendlová

Protože mi záleží na budoucnosti naší země, Evropy i planety jako celku. Věřím, že pravda je silnější než lež a že společně dokážeme ubránit demokracii, pravdu i lásku.

Jsem vesničanka, mám normální rodinu zahrnující manžela a děti, profesí nejspíš něco jako projektová manažerka. Zaměřuji se na aktivní občanskou společnost a pozitivní lidské počiny, které ji inspirují, ovlivňují a mění.

Link na web:   https://www.veronikavendlova.cz

Můj blog:   https://blog.aktualne.cz/blogy/veronika-vendlova.php

Eva Lee

Chci žít svobodně a chci, aby mohly svobodně žít i moje děti. Svoboda je pro mě cesta ke spokojenému životu, kterou je potřeba neustále hledat.

Jsem z Přerova. Vystudovala jsem finštinu, polštinu a translatologii v Helsinkách, kde jsem 13 let žila. Ráda cestuju a mluvím s lidmi všech věků.

Jakub.JPG

Jakub Omrt

Je třeba, aby naše generace přijala zodpovědnost a byla aktivní.

Dušan Vaněk.jpg

Dušan Vaněk

Protože na přelomu roků 2017 a 2018 jsem se opět „probudil" a nestačil se divit, kam se naše země dostala, kam se mílovými kroky vrací. Nemůžu to tak nechat kvůli svým dětem a vnukům, kteří tu žijí a budou žít dál.

Pracuji v oblasti IT. Jsem hodně aktivní člověk. V roce 1989 a po něm jsem byl aktivní hodně i občansky. Později, v době opoziční smlouvy, jsem upadl – tak jako spousta jiných – do jakési letargie, do prapodivného spánku.

Mám prsty například v tomhle: https://www.pametnaroda.cz/cs/magazin/stalo-se/retez-lidskych-rukou-z-breclavi-do-rakouska

katka sirova1.jpg

Kateřina Šírová

Chci žít ve svobodné a demokratické zemi, proto mi není jedno, co se kolem nás děje. Uvědomila jsem si, že to záleží i na mně, že i ten nepatrný čin na obranu svobody a demokracie má svou cenu a důležitost.

Jsem Pražačka křtěná Vltavou, katolička s ekumenickým smýšlením, skautka, geocacherka. Vystudovala jsem pastorační a sociální práci, poté už při zaměstnání speciální pedagogiku. Pracuji jako speciální pedagožka - třídní učitelka v ZŠ speciální v autistické třídě.

ZuBohmova.jpg

Zuzana Böhmová

Proč? Protože je normální nebýt lhostejný, je normální nebát se ozvat, je normální převzít zodpovědnost a je normální myslet na budoucnost našich dětí.

PavlaCerna.jpg

Pavla Černá

Žiji pro svoji rodinu a záleží mi na tom, v jaké zemi a společnosti vyrůstají mé děti. Ráda bych, aby ta společnost byla zdravá, svobodná v rámci demokratických principů, sebevědomá a laskavá. Nějaký čas jsem propadla trudomyslnosti, ale pak jsem potkala tuhle báječnou partu lidí, kterým na naší zemi záleží a věřím, že #SpolecneToDame!

MartinVrba-2.jpg

Martin Vrba

Svoboda má tisíce podob. 
Každý chce bránit tu svoji. 
Svobodu podnikání, učení, cestování či studia v zahraničí. 
Svoboda je i získávání informací od státních institucí.
Svoboda je i čtení novin, bez nutnosti myslet na to, 
kdo je autor či zda se něco neskrývá mezi řádky..
Nechci přijít o tyto svobody.

Přál bych si, aby tento stát měl vizi, jež bude delší než
jedno volební období. Vizi, jež bude smysluplná i pro naše děti, 
které nebudou chtít přemýšlet o "emigraci".

Pojďme politikům, klást otázky a stavět mantinely - #SpolecneToDame

Lucie Javůrková

Chci, aby se nám v naší zemi žilo líp. Náš veřejný prostor zhrubl, lži a dezinformace jsou běžnou součástí veřejného prostoru. Vadí mi, že vítězem bývá ten, kdo pro svůj účel světí prostředky, chybí mi “obyčejné”: děkuji, prosím, omlouvám se. Chybí mi projev respektu k oponentovi, schopnost přijmout (či dát) zpětnou vazbu, převzít zodpovědnost. S tím se nechci smířit. I proto jsem se zapojila do aktivit tohoto uskupení lidí, kteří mají zájem o své okolí a tah na branku.

Jsem aktivní na Hradecku - v současné době v "Síti Aktivních Občanů Hradec Králové". Jsme propojeni s dalšími skupinami v rámci celého kraje, se kterými se vzájemně inspirujeme, podporujeme či spolupracujeme.

květen 2021

Tomáš Trantina

Pokud sami něco neuděláme, většinou to za nás nikdo jiný nezařídí. Tuhle jednoduchou pravdu jsem si uvědomil nejpozději v roce 2017 a jako dosud pasivní účastník veřejného dění jsem se začal aktivně podílet na různých akcích, které s nástupem populismu a neodpovědnosti byly z mého pohledu potřeba na českobudějovicku pořádat. Motorem mi jsou hlavně mé dvě děti, jejichž budoucnost mám ve svých rukou. Nechci se jim jednou podívat do očí a vysvětlovat, že jsem nedělal nic, když se kormidlo naší republiky začalo stáčet jiným, než prozápadním a liberálně demokratickým směrem. Jestli nás historie něčemu učí, pak tomu, že proti "zlu" je potřeba vystupovat už v jeho zárodku. Veřejná angažovanost je jednoduše poznaná nutnost, nehledě na to, že máte možnost většinou spolupracovat s partou skvělých lidí, se kterými byste se třeba jinak ani nepotkali. To je jedna z těch příjemných stránek :-).


Nezůstávejte, prosím ani vy chladní a neteční, pojďme společně vstříc naději na dobrou budoucnost! Jak říkal Václav Havel - Naděje není to přesvědčení že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl, bez ohledu na to, jak to dopadne!

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.