Společně za Bělorusko!

Spolecne za Belorusko.jpgPrezidentka Svjatlana Cichanouská přijíždí do Prahy! Je nám ctí, že můžeme podpořit demonstraci na podporu utlačovaných lidí v Bělorusku v pondělí 7. 6. 2021 od 17:00 na Staroměstském náměstí.


Odkaz na FB událost: https://www.facebook.com/events/511729116848991/

Zní to neuvěřitelně. Kus od našich hranic diktátor utlačuje své lidi způsobem, jaký Evropa za poslední desítky let nepamatuje. Diktátor Lukašenko podněcuje obrovskou vlnu násilí vůči pokojným lidem v celé zemi. Nevinní lidé jsou mučeni a zavíráni do věznic. Vyhrožování, zastrašování, nikdo si nemůže být jistý svou bezpečností, a to ani v emigraci. Neštítí se ničeho, jak dokázal únosem letadla s Ramanem Pratasevičem a Sofií Sapegaovou.

Na první pohled má tento diktátor vše – neomezenou politickou moc, silové složky, podporu sousedního Putinova režimu. Ale nic netrvá věčně, většinu lidí si nadobro obrátil proti sobě a každá podpora utlačovaných lidí přidává střípek do mozaiky změny, která nakonec nevyhnutelně nastane.

V této chvíli přijíždí do Prahy žena, Svjatlana Cichanouská, kterou Lukašenko osudově podcenil a která ho podle dostupných informací přes všechny překážky porazila v prezidentských volbách. Respektive vyhrála by, pokud by se hlasy počítaly podle pravidel a kdyby se Lukašenko nebál předat svou moc.

Lidé v Bělorusku chtějí změnu, chtějí konečně lidský přístup. Pojďme k té změně přispět a ukázat, jak se vítá Svjatlana Cichanouská, skutečná prezidentka svobodného Běloruska!

Spojili jsme se a chceme spolu s vámi 7. 6. 2021 od 17:00 ukázat, že Praha je stále jednou z bašt svobodného světa a evropských hodnot a že dokáže hlasitě podpořit lidská práva a lidskou důstojnost v dalších zemích – chceme přidat náš viditelný střípek podpory.

Stojíme za Běloruskem, Společně to dáme, Pulse of Europe, Milion chvilek pro demokracii

P.S.: Potřebujeme vaši podporu k organizaci patřičně velké akce s podiem, centrálou, zvukem a dalším zajištěním. Na akci můžete přispět zde:

Číslo účtu: 2700855834 / 2010

Odkaz: http://bitly.ws/dJQ3

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.