Dopisy vězňům v Bělorusku a Rusku

Vážení a milí,

při příležitosti akce Řetěz podpory politických vězňů 17. listopadu 2021 přinášíme návod na psaní dopisů vězňům:

 

Důležité je, aby byl dopis napsán v běloruštině či ruštině (i pro Bělorusko je bohužel jen tento jazyk doporučovaný). Každý dopis prochází cenzurou - vhodný je tak obecný text s přáním (kritika režimu by doručení znemožnila). Několik vzorů naleznete např. zde: http://spring96.org/en/news/101367). Neposílejte prosím na dopise nic nalepeného, ani balíčky (každý vězeň jich může ročně obdržet jen určitý počet a příbuzní ví nejlépe, co jejich blízký potřebuje). Můžete však přidat obálku a prázdný papír (vězni obálky ani dopisní papír nemají, o vše musí žádat). Odpověď sice nemusí přijít vám, ale „váš“ vězeň může napsat třeba své rodině. 

 

 

Psát můžete také elektronicky – služba Rosuznik nabízí možnost posílat politickým vězňům dopisy elektronicky http://rosuznik.org/write-letter. Tato organizace za vás dopis vytiskne a odešle přímo z Ruska. (Seznam adres, které jsou aktualizovány po kliknutí na ADDRESSES: http://letmypeoplego.org.ua/uk/support/letter).  


Pokud chcete, napište prosím, komu jste napsali, ať máme přehled: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd-l9UlhPI4i6ycbI0vGG22PRhTuXOgIWkVJU86HnhnlDd_MA/viewform

inPage - webové stránky s AI, doménawebhosting